W naszym konkursie, którego patronem była firma Valeo, sprawdzaliśmy wiedzę Czytelników dotyczącą wycieraczek, a konkretnie innowacyjnego produktu Valeo Aquablade™.


Aby mieć szansę na zdobycie jednej z nagród ufundowanych przez Valeo, należało odpowiedzieć na konkursowe pytania.


Spośród wszystkich nadesłanych wiadomości zawierających poprawne odpowiedzi na pytania 1. i 2., konkursowe jury złożone z przedstawicieli redakcji oraz firmy Valeo, wybrało trzy wiadomości zawierające najciekawsze i najbardziej trafne odpowiedzi na pytanie 3. Ich autorzy otrzymają nagrody.


Podpowiedzi do pytań można było szukać tutaj.

Konkurs Valeo - wyniki

1. O jaki dystans – według przeprowadzonych badań – krótsza może być droga hamowania samochodu osobowego wyposażonego w wycieraczki Aquablade przy prędkości 50km/h w stosunku do samochodu wyposażonego w klasyczne wycieraczki i standardowe spryskiwacze?

Odp. c) 4 metry (co odpowiada szerokości przejścia dla pieszych)


2. Do jakich pojazdów ciężarowych przeznaczona jest nowa referencja wycieraczek SWF Das Orginal Truck w technologii Aquablade (Ref. 132708)?
Odp. DAF XF, XG,XG+,CF


3. A co Ty sądzisz na temat wycieraczek w technologii Aquablade? Jaka jest Twoim zdaniem ich największa zaleta względem klasycznych wycieraczek i standardowych spryskiwaczy?

Lista zwycięzców:

  • 1. miejsce: Kubek termiczny - Beata Szlagor-Nowak
  • 2. miejsce: Torba sportowa 4F - Bartosz Piasecki
  • 3. miejsce: Organizer samochodowy do bagażnika* - Tomasz Górny

*widoczne na zdjęciu wyposażenie organizera nie jest elementem nagrody

Konkurs trwa od 29 listopada do 5 grudnia 2022 r. Zwycięzcom gratulujemy, nagrody wyślemy kurierem.